| Eℓℓa a întrebat:

Am permanent o stare de nervozitate.Ma enervez repede. Ce pot face sa scap de ea? Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Am trecut si eu prin stari de nervi pe la 12 ani...incearca sa abordezi o fire nepasatoare si relaxata fata de lume, subiecte etc. Cand te enervezi si vrei sa comentezi ceva sau sa urlii, tine-l in tine si stai acolo in liniste vreo 2-5 min pana iti trece...la mine a mers. Bine, in mare parte cat am aplicat happy

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sedatif PC, produs homeopat.
Pa, pa.

| Arthur a răspuns:

Cred că e o cauză hormonală. Mai precis exces. Eu ţi-aş putea recomanda ceva, dar dacă se află?

| Ciprian a răspuns:

O bataie bunalaughing
Scuze...Glumesc desigur.
Poti scapa de ea alergand de exemplu...Sau poti face yoga

| Fllorentina a răspuns:

Atunci cand ai impresia sa explodezi de nervi! te opresti brusc, te gandesti ca nu merita ...tragi aer in piept te gandesti la altceva.thinking si gata ...asa fac si eu cand ma enervez si imi treceday dreaming

| Daviiiiiid a răspuns:

Pai scuze ca spun. dar cred ca ai oxiuri.adica niste virmisori care iti provoaca stai de nervozitate.nu spun prostii.am invatat la biologie...batting eyelashes

| Deniisze a răspuns:

Bună!
Încearcă să te calmezi, nu trebuie să stai nervoasa.
Înveseleşte-te!

| pauladrian a răspuns:

Sa faci sex.

| Armyanka a răspuns:

Si eu sunt tot asa. Dar încerc sa ma stăpânesc. Iau aer mult în piept și îl scot ușor.Ma așez undeva și fac asa pana când ma simt mai bine. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Draga mea, nu e bine sa ai starea asta. straight face. Trebuie sa devii calma. Daca e un lucru care te enerveaza, nu trebuie sa te gandesti mult la el. Pur si simplu nu il bagi in seama. Iti recomad ca in fiecare zi, sa incerci sa devii ceva mai calma. Daca faci asta zi de zi, incurand vei fi o fata calma si fericita. Funda? puppy dog eyes

| LordJohn a răspuns:

Sa dai cu capu de pereti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extraveral pentru calmare. il iei fara reteta. daca treba e serioasa poti vizita un psihiatru pentru a prescrie medicamente mai tari. de ex: benzodiazepine. sau daca ai bunica si ia diazepam poti sa-i mai furi o pastila doua ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la phigolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex

| Iulia1106 a răspuns:

Incearca sa te calmezi. Atunci cand te enervezi, incurajeaza-te, spunandu-ti ca nu ai voie sa te enervezi si fii mereu vesela, astfel nu vei mai avea de ce sa te enervezi.winking

| ArTeMiSs_8963 a răspuns:

Ce pot sa iti spun daca esti stresata te poti relaxa iesind la aer curat, citind ceva, sau sa te odihnesti putin in fiecare zii dupa masa. Insa cel mai bine ar fi sa consulti un medic specializat pentru mai multe sfaturi sau tratament. :*:*

| georgian47 a răspuns:

Poti medita... asta te ajuta mult, deci te concentrezi doar pe respirati, esti atent/a doar la respiratie, dar lasi respiratia sa isi faca treaba, nu tragi mai mult aer, esti doar atenta, la un moment dat o sa ti se elibereze mintea de orice gand, si e o stare de foarte bine. P.S. am o stare de deja vu ca si cand am mai facut asta. laughing

| teiubesc_5029 a răspuns:

Linistestete fi calm uita de probleme fi linistit si va trece incearca sa stai in aier liber in natura joaca jocuri sau sporturi succes