| Covaci_Solomon_1983 a întrebat:

eu ma enervez foarte repede si as vrea sa stiu cum sa scap de enervarea asta stupida?

DAU FUNDITE

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CaptainPanda a răspuns:

Cand te enerveaza cineva stai calm, ignora-l

| VeteranReintors a răspuns:

Fa ioga. Dar cel mai bine e sa citesti in carti de rugaciuni. Stai in natura si priveste in jur cu alti ochi. Realizeaza frumusetea naturi. Sau fa-ti o iubita. Funda!

| MagdaLove a răspuns:

Tratament pentru nervozitate

Tratamentul pentru nervozitate devine mai uşor atunci când motivul acestei tulburari este identificat. Psihoterapia este o metodă eficientă pentru a identifica cauza reala de anxietate si nervozitate. Odata ce cauza este determinata, medicul poate initia un tratament adecvat pentru nervozitate, care poate consta in consiliere psihologică sau in terapie cu medicamente şi ierburi antianxietate. Dacă nervozitate este cauzata de o condiţie medicală care prevalează, tratarea afecţiune poate ajuta la depasirea starii de nervozitate, de asemenea.

Remedii naturiste pentru nervozitate

• Într-o cadă de baie plină cu apă călduţă se adauga o jumatate de ceasca de bicarbonat de sodiu şi o jumatate de ceasca de ghimbir şi se face baie.

• Intr-o oala de apă fierbinte se adăuga o portocala si se inspira aburul.

• Se bea suc de portocale cu 2 linguri de miere şi o linguriţă de nucşoară.

• Pentru persoanele care prezintă frisoane si maini reci din cauza nervozitatii, doua cani de ceai cu o lingura de miere în fiecare sunt de ajutor in vindecarea nervozitatii.

• Consumul de ceai de musetel, nalba mare sau menta, de asemenea, ajută considerabil în tratamentul nervozitatii.

Intr-o masura echilibrata, nervozitatea nu este nociva. De fapt, aceasta poate ajuta la îmbunătăţirea performanţelor datorita starii de alerta in situatiile in care este nevoie. Insa, atunci cand acest fenomen devine plicticos, tinde să afecteze in mod negativ performanţa. Sa nu uitam ca increderea în sine este cheia echilibrului interior şi, prin urmare, motivaţia de sine pentru a creste nivelul de încredere este cel mai bun tratament pentru nervozitate.

Tratament naturist pentru nervozitate cu produse Calivita

Stresul si depresia sunt doua stari care merg mana in mana cu nervozitatea. Situatiile de stres sunt raspunzatoarea pentru instalarea nervozitatii, iar primul in pas in aces sens este cobaterea lor. Rhodiolin poate fi foarte eficient in combaterea si tratamentul nervozitatii deoarece regleaza echilibrul hormonal si reduce nivelul de stres asupra inimii si organismului.

Extractul din fructul Noni, prezent in compozitia Noni Caps si Noni Lichid, este rescunoscut pentru rezultatele sale deosebite in imbunatatirea starii de sanatate prin faptul ca ofera o stare generala de bine, energie si putere, ajuta la tratarea tulburarilor nervoase, inlatura starile de stres si nervozitatea, trateaza depresia, anxietatea si tulburarile de somn.

Coenzima Q10 are o actiune benefica asupra creierului si stemului nervos, suplimentul natural Coenzime Q10 fiind un remediu naturist in prevenirea bolilor de inima si ameliorarea starilor de stres si anxietate, care adesea duc la nervozitate.

| bella2332 a răspuns:

Impune-ti sa nu te mai enervezi..ramai calma. nu mai lasa sa te afecteze orice