| cosmin23a a întrebat:

Am piatra la rinichi si ma doare piciorul drept si aproape de apendicita, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Iti recomand Sa Bei Foarte muuuulteee ceaiuri! ok? Dar nu orice ceai Ceaiuri Speciale pentru piatra la rinichi acum nu ti pot spune exact ce ceai dar daca te duci la cea mai apropiata farmacie cu siguranta farmacista iti va recomanda citeva ceaiuri ..Deci Ceai la greu si sfatul meu doar ceaiuri in loc de apa Ceai ok? deci cind iti este sete bei ceai din cel care iti va recoamnda farmacista ok? Ceaiuri la greu cit poti. da? Insanatosire grabnica! Aplica sfatul meu si vei vedea ca totul va fi bine da/?

3 răspunsuri:
| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Daca te doare foarte tare asta inseamna ca piatra a migrat. Aceeasi problema a avut-o si prietenul meu. Am mers la spital si a facut un ecograf. I-a dat 4 feluri de pastile pentru ca sa se zdrobeasca piatra. Mai bine mergi la medic. Dacă te doare si spate e sigur piatra de la rinichi.

| AMihai a răspuns:

În caz că îţi este frică să nu ai apenticită... uite aici simptomele:
-durere mare in partea dreapta a abdomenului;
-febră;
-greţuri şi vărsături;

| georgica112 a răspuns:

Da e normal, si eu am patit la fel! m-am dus la spital vaitandu-ma ca ma doare in partea dreapta si mi-au descoperit nisip! Dar daca e piatra poate fi mai rea durerea! Ai mare grija!
Oricum du-te si fa un control, cu apendicita nu e de gluma! Si pe mine ma durea piciorul drept, nu il puteam ridica macar inainte de operatie!
Sanatate!