| Ponce a întrebat:

Salut la toti. De cateva zile simt o durere in spate (partea dreapta) aproape de rinichi, durerea o simt numai cand merg, cand apas pe piciorul drept.
Intrebarea mea este, o fi apendicita? Cineva mi-a spus ca este apendicita. ca asa se dezvolta. insa, durerea nu s-a miscat de acolo de-cand o am (4/5 zile), tot acolo o am.
Astept un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Apendicita este in fata.Nu are cum sa te doara in spate. Poate fi ceva de la coloana.Un os apasa pe un nerv care iti da tie durerea.Un control la un medic este mai sigur.Decat pareri pe TPU.

| Ponce explică:

Mda. am fost si am intrebat persoana care mi-a zis ca-i apendicita, mi-a spus ca apendicita pleaca din fata de la abdomen in spate spre rinichi. Nu invers.
Totusi. astept raspunsuri. (admini, scuzati, am postat fara sa vreau la jocuri, daca e unul dispus sa mute la sanatate. multumesc mult)