| alexRE a întrebat:

Am primit rezultatele medicalle (in leg cu un testic.) si ce inseamna:"Interval biologic de referinta"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Inseamna ca e in limite normale. Daca era mai mare decat 1, depasea valoare de referinta normala si era pozitiv

5 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Adica valoarea normala a analizei

Răspuns utilizator avertizat
caramela
| caramela a răspuns:

Pai cred ca se refera la testul facut si depinde cum a iesit, pozitiv /negativ...

Răspuns utilizator avertizat