| CatalinMihai99 a întrebat:

Mama mea a facut astazi hemoleucograma completa, nu a ajuns cu rezultatele la medic, dar ar vrea sa stie ce inseamna Granulococitele scazute.Intervalul biologic de referinta este intre 50 si 75. Ea are 48.6.Restul de analize sunt bune in limita normala.La fel si la Magneziu.A iesit 1.39 intervalul fiind 1.8-2.6.Va rog raspundeti daca stiti mai multe informatii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are de ce sa fie speriata. Nu sint scazute foarte mult, este putin sub limita. Medicul o va indruma spre un tratament DACA va fi nevoie. Poate a fost racita zilele acestea si asta a influentat rezultatele. Nici magneziul nu este exagerat de scazut. Dar cu niste lapte cu cacao se reface. Cacaoa contine mult magneziu.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este de speriat, să meargă pe o alimentație diversificată pentru vitamine și săruri.
Sănătate!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi vedea aici ce înseamnă,
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/granulocite-scazute
Te pup!