| AlexSkillz19 a întrebat:

Am probleme cu digestia, joi am mancat repede dupa amiza si m-am culcat imediat de atunci simt esofagul blocat cu mancare si cand beau apa la fel simt ca nu poate sa se duca deloc si nu mai pot sa mai mananc deloc ca nu se mai duce mancarea, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Sa mergi la doctor wtf

| Cduncfujndf a răspuns:

Du-te la doctor. Sau încercă să bei suc cu acid, precum Cola, să vezi dacă se duce.
Am observat că dacă torni cola pe mâncare moale precum pufuleții se topesc.

| laSoledad a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Cand eram la gradinita, si acum imi amintesc, doamna educatoare ne-a pus sa facem un experiment interesant. Ne-a pus sa punem o bucata de ficat de porc intr-un borcan peste care am adaugat cola. A doua zi, cand am venit, nu mai era acolo, era dizolvat.

| Cduncfujndf a răspuns (pentru laSoledad):

Știu, d-aia mă gândesc că s-ar putea să te ajute cu problema ta. Dacă nu merge zic să te duci la un doctor.

| laSoledad a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Eu? Ai gresit persoana.

| InstructorDeIubire a răspuns:

Mănâncă mai multe fibre si ia un supliment de probiotice.