| Sofffie a întrebat:

Am probleme cu polipiicrying. Am fost la un doctor mai demult, mi-a dat un tratament si mi-a zis sa revin. Am urmat tratamentul acela si mi-a zis ca s-au retras.Acum din nou mi se infunda aceeasi ureche si nasul, si atunci a spus ca polipii afecteaza si auzul. Pot urma din nou acelasi tratament? Sau e nevoie sa ma operez? Imi e frica si nu as vrea. Cei care s-au operat de polipi ce ati simtit, v-a fost frica? Dupa operatie ce ati simtit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoru a răspuns:

Ce tratament? s-ar putea sa nu il mai gasesti pe piata( ce inseamna mai demult?). IN princippiu cea imi sigura metoda de a nu mai reveni este operatia. in vreo 3-4 ore esti acasa.

| Sofffie explică:

Vara trecuta, nu chiar de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ca si tine, am fost la zeci de medici pana cand mama m-a dus la un dr di moldova(chisinau) si mi-a explicat ca o bucata de carne crescuta nu poate da inapoi cu medicamentatie ci trebuie cauterizata, taiata sau inghetata.
Asa ca du-te si ti le scoate, eu nu mai am probleme