| Anonimus11111 a întrebat:

Am si eu nevoie de raspunsuri, cat mai rapid, la aceasta intrebare! Am 17 ani, iar de 1-2 ani mi-am dat seama ca nu pot sa respir normal din cauza polipilor. Peste doua saptamani as vrea sa-mi fac operatie pentru inlaturarea polipilor (inca nu am fost la un doctor pentru a face un consult dar stiu sigur ca am polipi deoarece am inceput sa vorbesc pe nas, uneori raman fara aer si trebuie sa respir pe gura, la efort ma inrosesc la fata si raman fara aer, iar pe langa acestea imi este foarte greu sa miros o floare sau un parfum). Am auzit ca operatia are multe beneficii dar am auzit ca in urma acestei operatii POTI AVEA PROBLEME CU AUZUL? Vreau sa stiu daca este adevarat, adica daca vi s-a intamplat la careva care ati trecut prin asta? Ma intereseaza foarte mult acest lucru, deoarece am inclinatii spre muzica si nu as rezista sa trec printr-o asemenea problema (sa am probleme cu auzul). Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Urechiile si nasul ajuta corpul sa fie in echilibru pe aici intra si iese aerul.
Deci da au legatura una cu cealalta dar nu cred ca iti afecteaza auzului problema polipilor.
Nu te mai ingrijora degeaba ca faci operatie si asa si asa numai un medic poate decide asta happy.
Poate iti va da cu o crema speciala si iti va trece, cine stiewinking.
Si eu am avut o problema cu o ureche acum ceva timp si am nimerit o doctora super buna care m-a ajutat.
Keep to clam, totul va fi bine! kiss
Pss iti pot spune unde o gasesti pe doctora aceea daca ai vrea, lasa-mi un mesaj.
Te pup, pa pa! kiss

| Anonimus11111 explică (pentru Latinmoon):

Problema nu este ca mi-e frica de operatie (dinpotriva chiar o astept cu nerabdare ca sa scap de probleme), nelinistea mea este increderea in domnul doctor. Chestia ca o sa ai probleme cu auzul dupa operatie am citit pe net si nu stiu daca este o coincidenta dar unchiul meu a facut operatie de polipi de 2 ori pana acum, iar dupa a doua operatie dupa scurt timp a inceput sa aiba probleme cu auzul si in final a ramas fara auz la o ureche.

| Latinmoon a răspuns (pentru Anonimus11111):

Iti pot recomanda eu o doctorita la care am fost, este foarte priceputa si are tehnologie de ultima ora!winking

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna. Si eu ma voi opera de polipi. Da, ai si tu. Nu iti face grivi ca este o prostie ca dupa operatie o sa ai probleme cu auzul! Cunosc pe cineva care s-a operat si ascum e foarte bine.
O zi placuta!