| 6daniel a întrebat:

de cateva luni am o problema cu somnul. pana acum o luna reuseam sa adorm pe la 2-3 noaptea, dar de la o vreme incoace nu mai pot adormii noaptea. drept dovada, stau si postez intrebarea asta la 4:23 dimineata laughing cateodata reusesc sa adorm dimineata pe la 7-8 si sa ma trezesc la ora 3 dupa-amiaza, dar alteori nu mai adorm 3 zile la rand... efectiv NU VREAU sa dorm. ceva solutii aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielaMiky a răspuns:

Daca faci miscare in timpul zilei si ai activitate este imposibil sa nu adormi insa daca stai toata ziua si nu depui efort cum vrei sa dormi? organismul trebuie si el obosit putin ca sa se poata odihni. Poate fi vb de o problema in cazul in care depui efort si cu toate astea nu poti dormi noaptea.dar numai atunci. iar daca te culci la 7 si te trezesti la 3 dupa-masa apoi seara cum vrei sa adormi? incearca intr-o noapte cand adormi pe la 5-6-7 sa nu dormi mai mult de 4 ore si apoi a doua zi o sa vezi ca adormi mai usorwinking

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar tu ce faci toată ziua? Nu prestezi nicio activitate?
Pa, pa.

| claudia_9559 a răspuns:

Scuze citi ani ani? de nu ai chef sa dormi, nu lucrezi? oricum medical nu este bine sa ai aseamenea insomnii este o dereglare de metabolosim, poate ar trebui sa-ti gasesti si tu o ocupatie care sa te solicite ziua poate asa reusesti sa dormi noaptea.Organismul fara odihna devine vulnerabil in timp si apar probleme de sanatate