| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Am probleme cu stomacul de cand ma stiu.
Mi-am facut iar niste analize si doctorul mi-a recomandat un medicament care trebuie sa le i-au timp de cateva luni.
Faza e ca inainte sa i-au medicamentu trebuie sa mananc foarte bine dimineata iar mie mi se pare imposibila chestia asta.
Pur si simplu daca ma fortez imi vine sa vars tot.Am pofta de mancare toata ziua numa dimineata nu.
Imi puteti recomanda ceva pe baza naturala ca sa-mi provace pofta de mancare dimineata? Daca se poate sa fie ceva natural nu mai vreau sa i-au alte pastile pedeasupra.
Va rog mult, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa manci sa te saturi.Pur si simplu o prajitura mica e de ajuns. In acest fel stomacul incepe sa fermenteze si poti lua medicamentul.

| giony54 a răspuns:

Schimba medicamentul cu unul natural, Green Care, si nu este nevoie sa mananci dimineata daca nu poti.Nu are efecte secundare, pe cand celalat are.Citeste prospectul.

| einsteinchen a răspuns:

Incearca sa mananci dimineata ceva ce-ti place foarte mult, dar incepe cu cantitati mici. Trebuie sa-ti "antrenezi" stomacul.

Sucul de portocale mai acrisor deschide pofta de mancare. Incearca orice nu iti face rau.

E prin metoda "incercare si esec".

Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Cooooooooooooooooooooooooooool a răspuns:

Nici eu nu pot manca dimineata...
doar dupa 12.

Așs e organismul, nu ai ce sa-i faci. Și daca iei ceva pentru asta s-ar putea sa fie invers... sa ai pofte ziua.

Nu manca seara tarziu dupa 6-7 si poate iti va fi foame dimineata.

| corinelluu a răspuns:

Eu tot am avut probleme cu stomacul si am luat propolis de la albini dimineata pe stomacul gol, incearca poate te va ajuta)))