| Anonimathaa a întrebat:

Imi poate recomanda cineva niste pastile sau ceva pentru pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel putin 3 bucati de mere mancate in fiecare zi!

| RobertMoon a răspuns:

Tinctura de anghinare 20 picături înainte de masă cu 30-40 minute (mărește apetitul, face sucurile gastrice mai active, iar în plus este bună și pentru ficat).

| RobertMoon a răspuns (pentru RobertMoon):

Am uitat sa menționez că se pun în jumătate de pahar de apă.

| Răzvi42 a răspuns:

Evita sa mananci dulciuri care iti taie pofta de mancare.Eu sincer nu am gasit nicio pastila pentru asa ceva.Fa miscare, fa ceva, ca sa iti vina pofta sa mananci.