| TheToxicNightmare a întrebat:

Am probleme cu vedera, am incercat sa mananc morcovi dar degeaba, ce imi recomandati(fara pastile)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un control oftalmologic amănunțit.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ochelari.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ochelari. Examen la oftalmologie si te invata doctorul mai departe, asta e meseria lui si de asta exista profesia, pentru persoane ca tine care au probleme cu vederea.

| CosteaVlad a răspuns:

Dar cine-a zis ceva de pastile? Morcovii într-adevăr au un rol benefic în ceea ce priveşte vederea, însă nu pot acoperii toată plaja de probleme. Cel mai logic ar fi să consulţi medicul oftalmolog, care îţi va da probabil să foloseşti ochelari o anumită perioadă pentru a-ţi putea corecta vederea. happy

| kukubau a răspuns:

Morcovul pentru vedere este un mit, nu are baza stiintifica. Du-te la un consult oftalmolog, robabil si stai mult timp cu ochii in monitor /tv si de aia ai ochii obositi.si asta ii suprasolicita stresandu-i mai mult decat e necesar. Daca oftalmologul iti prescrie o pereche de ochelari ia-ti cu protectie si pentru lumina artificiala (antireflex) si cu heliomat sa iti protejeze ochisorii.Sanatate...

| madalina_5722 a răspuns:

Sincera sa fiu cred ca mai bine iti pui ochelari. O simpla leguma nu te va ajuta sa scpi de probleme si daca nu te duci la doctor se poate agrava situatia.

| Nita a răspuns:

O pereche de ochielari.

| DeeDee28 a răspuns:

Eu spun sa mergi la un control pentru ca daca ai o problema de vedere si nu o tratezi se poate agrava...medicul iti va recomanda un tratamenthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afine, sub toate formele.
Exista si vitamine speciale pentru ochi (complexe speciale ).

| Danyella94 a răspuns:

Control la oftalmologie

| Geasminy a răspuns:

Ce fel de probleme cu vederea? Nu mai vezi deloc? Intai, te-ai dus la sa te consulti la un medic profesionist sau un pic mai neprofesionist? Intrebare: De ce fara pastile? Ai probleme cu pastilele? Cel mai bine du-te la DOCTOR! Fara el nu stii ce sa faci! Problemele cu vederea se agraveaza!