| mimo100 a întrebat:

Am prostata marita, ce tratament sa iau sa scada in volum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lua tratamente dupa ureche pentru prostata. Ele au destule efecte adverse, in plus pot sa-ti agraveze problema in loc sa o vindece. Asadar, du-te la urolog si el va sti ce sa-ti recomande (in special sa o mentina la volumul actual).

Abh
| Abh a răspuns:

Daca e foarte mare, radacina de bisturiu.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Tratamentul medicamentos trebuie urmat doar la indicaţia urologului şi sub supravegherea acestuia. Uneori, evitarea alcoolului, a condimentelor, a constipaţiei şi frigului poate ameliora semnificativ simptomatologia.
Acceseaza, pentru mai multe detalii, link-urile:
http://www.eva.ro/......-4155.html
http://www.sfatulmedicului.ro/......-a-pro_619
Multa sanatate!

| midnight_2375 a răspuns:

Mergi la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasiti mai jos cateva produse 100% naturiste care sunt cu siguranta cel mai bun remediu pentru tratarea prostatei

http://www.tratamente-boli.com/......stata.html
Ca o recomandare personala puteti sa scoate prospectul produselor si sa mergeti la un medic specialist. In majoritatea cazurilor acestia au recomandat Prostate Perform, acum ramane la aprecierea acestora