| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca trebuie mers la doctor dar ca idee.
Ce ati recomanda pentru "prostata marita"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dieta total vegetariana + mers la doctor.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii ca e mărită daca nu ai fost la doctor?

| Catrice a răspuns:

Pastilutele date de medichee hee

| Yuoia a răspuns:

Zeama de cutit.
Pentru asta nu se poate recomandare pe TPU, ci numai mers la medic.

| Whitesnake99 a răspuns:

Saw palmetto (extract de palmier pitic) - 320 mg (2 capsule/zi - Secom 66 lei/ luna la Farmacia Tei). Daca suferi de hiperplazie benigna de prostata, adica daca la concluzia asta ajunge doctorul, cel mai probabil o sa iti dea finasterida adica un antiandrogen inhibator de 5 alfareductaza care reduce nivelul de DHT in corp (hormonul responsabil pentru acnee, caderea parului si prostata marita). Toate bune, la multi ani, sanatate!

| Gigi777 a răspuns:

Mai putina sicasicasicasica, stii tu fappapfapfappapf, ala vupvupvuvp arrrrr arrrrr.
Apa, sport, mancare echilibrata. Ar trebui cineva sa puna "Apa, sport, mancare echilibrata pentru o viata sanatoasa." in manuale la scoala, la inceput la fiecare, langa "Desteapta-te romane!" sau undeva in oras afis, scris mare, subliniat, indentat, ingrosat, colorat, mare mare in toate orasele din Romania.

| Adex a răspuns (pentru Gigi777):

Am fost si e doar o strictura de canal.
Dar acum serios, mai lasa-te de sicasicasicasica si fappapfapfappapf ca o iei razna pe net. Faci tu presupuneri aiurea.