| mihaela1mihaela a întrebat:

Am purtat o pereche de pantofi si m i s au invinetitunhiile mari de la picioare si acum mi a cazut una. Pe dedesubt este un pic de unghie crescuta si in rest e gol. Cand ma incalt acum pun ceva peste deget pana creste unghia, pentru ca este loc gol acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Da ai putea pune un plasture ca sa nu intre mizerie si poarta si tu incaltaminte comoda pana iti creste inapoi

| CarlyXlove002 a răspuns:

Pai nu pune nimic peste deget pentru ca s-Ar putea infecta. Am patit si eu asta. Ar trebui sa porti niste papuci mai largi. Ranile neacoperite de bandaj se repar mai repede.