| Iuulia1 a întrebat:

Am rani deasupra calcaielor din cauza unei perechi de tenesi. Daca ma dau cu o crema speciala pe o rana deschisa se intampla ceva? Ma poate arde? Cam in cat timp se vindeca rana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| catii1455 a răspuns:

Eu am avut rani/bataturi de la balerini si le-am dat cu o crema "Fenistil" in principal e buna de orice ( intepaturi insecte, arsuri, leziuni). Dupa 2-3 zile nu ma mai dureau (iti recomand sa porti ceva comod, sa nu te stranga) iar cam intr-o saptamana mi-au disparut si semnele.