| Ada11 a întrebat:

Am reusit,ca o neindemanatica ce sunt,sa ma tai la deget. M-am taiat destul de adanc,pot sa zic chiar adanc, mi-a curs sange cam jumatate de ora. M-am taiat chiar la ..nu stiu cum se numeste. La imbinarea dintre oscioarele degetului,sau cum sa zic. Acum cand incerc sa strang degetul, pot doar pe jumatate. Aveti idee cam cata vreme ma va durea? Mersi happy Si sper ca ati inteles ce am zis rolling eyes. Promit funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Daca ai sectionat partial muschiul, nu o vei mai putea simti o vreme. desigur depinde unde ai taiat-o si ce inseamna pentru tine 'adanc'. E important sa te duci la doctor. si ai grija cu ce o acoperi pana atunci. Daca e o rana adanca, nu pune o vata sau ceva de genul asta, pentru ca, odata ce se vindeca, se formeaza si un cheag si maine te va durea putintel cand o scoti.

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Are dreptate jeann, ar trebui sa te vada un medic! la imbinarea aia intre oscioare sunt niste tendoane... daca ai taiat un tendon nu e bine sa se vindece asa, fara sa te vada un medic! iti poate ramane stramb sau ne-indoibil sau dureros...

| foxsilver a răspuns:

Daca iei 2 pastilute pe zi, de Algocalmin sau Ibalgin, problema asta n-o sa te tina mai mult de 3 zile. De fapt, nici n-o sa mai simti durerea.Doar dintr-atata lucru nu intra in panica!
Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auci laughing normal ca te doare ai zis ca e si adanca taietura in maxim o sapt o sa-ti treaca acum nu prevad viitorul... sa se vindece cat mai repede-ti doresc si sa incerci sa nu mai indoi degetu sa se prinda pielea acolo bandajaza-te

| jeann a răspuns:

Sfatul meu e sa treci si pe la doctor