| Marii a întrebat:

Am reusit sa racesc, mi-am cumparat humex si din curiozitate ma uitam pe prospect la compozitie, si mi-a sarit in ochi ca pana si pastilele contin e-uri. Din pura curiozitate am cautat pe google despre unul anume (mai exact e127). Daca pastilele sunt facute pentru a ne insanatosi de ce contin ceva ce ne pot face mai rau?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asta nu-i nimic, vezi ca in vaccinuri este bagat mercur, cica intensifica raspunsul imunitar...

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eritrozina contine iod, humexul contine foarte putin din acel e deci nu e daunator decat luat in cantitati mari. Daca respecti prospectul nu iti va face nici un rau.Bafta!

| king4aday a răspuns:

Cand te racesti foloseste Upsarina. gasesti sub forma de praf sau tableta care se dizolva in apa. in 2 zile te pune pe picioare. tongue

| baal24 a răspuns:

Asa-zisele "E"-uri nu reprezinta nimic altceva decat un sistem universal acceptat de codificare a unor aditivi. "E"-urile nu sunt, prin definitie, nocive, perceptia publica negativa asupra lor fiind conturata in mai mare masura de campanii de presa panicarde si in mai mica masura de argumente rationale. Vei regasi printre "E"-uri inclusiv substante inerte biologic sau lipsite de efecte secundare, precum acidul citric (E330) sau dioxidul de carbon (E290). Despre posibilele efecte secundare ale acestui banal colorant poti citi in linkul furnizat mai jos de anonim, al carui comentariu e, din pacate, in balarii rau de tot. Sanatate!

| baal24 a răspuns:

@Zenithf LOL, v-ati strans toti conspirationistii pe thread-ul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicamentele se obțin pornind de la substanțe chimice sau de la produse de origine vegetală, animală sau umană;
Majoritatea sunt facute din substante chimice (E-uri chimice) ----exista si E-uri naturale---
Pana acum pe cutie nu se scria E127 ci Eritrozina mai exact uite aici ce este: http://www.food-info.net/ro/e/e127.htm
Cineva spunea(nu imi amintesc cine) ca doar cateva medicamente au efecte pozitive, restul sunt tampenii care nu ajuta la nimic sau chiar te ajuta sa te imbolnavesti si de altceva.