| catapinguu a întrebat:

Pastilele OMEZ(pentru stomac) conțin antibiotic? P.S. pe prospect nu scrie. Mulțumesc! Fundă.batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BigG a răspuns:

Contine substanta activa numita omeprazol care nu este antibiotic.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Contine: Omeprazol 20 mg si excipienti. Manitol, lactoza anhidra, laurilsulfat de sodiu, hidrogenofosfat de disodiu, zahăr, hidroxipropilmetilceluloza, Eudragit L 100-55, hidroxid de sodiu, PEG 6000, talc. Dioxjdde titan (E 171). Nici unul din excipienti nu contine antibiotice avand rolul de a inhiba secretia de acid clorhidric in stomac si nu alt rol.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Omez NU conţine antibiotic!

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_6490_08.06.06.pdf?anmPage=957&ID=19143

Toate cele bune.

| Felys a răspuns:

Nu este nici un antibiotic, omezul este un pansament gastric care se ia ca sa ajute stomacul atunci cand iei anumite pastile care pot dauna

| TacaPaca a răspuns:

Nu contin antibiotic.