| exhklest15 a întrebat:

Am rupt o alunita acum 6 ani ea nu era ieșită în afară si la joaca cineva mi-a băgat unghia în ea, din câte îmi aduc aminte a cam Curs cam multicel sange dar s-a oprithappy,, ea s-a făcut la loc nu a crescut mai mare decât era nu si a schimbat culoare si acum o lună am fost la un medic dermatolog i am spus despre ce este vorba si a zis că nu are nimic și să le ținem sub observație odată la 12luni,, acum eu nu stiu daca el s-a uitat Atent s au nu a luat în serios ceea ce am zis eu! S A UITAT CU UN DERMATOSCOP MANUAL NU COPMUTERIZAT SI NU STIU DACA ESTE BUN!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut
În opinia specialiştilor, aceste incidente n-ar trebuie să fie un motiv de panică, pentru că lucrurile sunt mai nuanţate. Într-adevăr traumatizarea unei aluniţe este considerată a fi un factor favorizant în apariţia cancerului de piele, însă un simplu traumatism nu înseamnă neapărat evoluţie spre cancer. În plus, de multe ori, ceea ce credem a fi aluniţe sunt, de fapt, altceva.

Consulta un medic specialist pentru asa ceva!
sau urmareste Link-ul de la HELL2001

Succes
Multa Sanatate