| evelinNnnnN a întrebat:

Am rupt o alunita acum 6 ani ea nu era ieșită în afară si la joaca cineva mi-a băgat unghia în ea, din câte îmi aduc aminte a cam Curs cam multicel sange dar s-a opri,, ea s-a făcut la loc nu a crescut mai mare decât era nu si a schimbat culoare si acum o lună am fost la un medic dermatolog i am spus despre ce este vorba si a zis că nu are nimic și să le ținem sub observație odată la 12luni,, acum eu nu stiu daca el s-a uitat Atent s au nu a luat în serios ceea ce am zis eu! S A UITAT CU UN DERMATOSCOP MANUAL NU COPMUTERIZAT SI NU STIU DACA ESTE BUN SI NU POATE OBSERVA DACA E CEVAAAA! M am speriat citind pe net ca dacaa rupi o alunita poți face cancer de piele!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu faci asa usor cancer, daca ai fost la medic si a zis ca e ok cred ca e un sambure de adevar desi pare ca nu a acordat mare importanta. Oricum eu iti sugerez sa o scoti ca sa nu mai ai motive de ingrijorare, costa vreo 200-300 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)))))))))) cancer in cele mai grave situati / cand alunita e canceroasa, mda.

| LuizaLulu22 a răspuns:

Si eu am o aluniță deasupra nasului, si mi-a fost si îmi e frică sa o sparg, si nici nu o sa încerc...dar eu zic sa te duci la un alt medic...Multă sănătate!