| Fetitsa123 a întrebat:

Am sa merg cu clasa in excursie cu autocarul dar am rau de masina.Nu ma ajuta daca stau in fata sau iau mediacamente .Ce as putea face e obligatoriu sa mergem?Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Medicamentele sunt unica varianta sa nu ti se faca rau, alta solutie ar fi sa iti iei punga si vomiti cand iti vine vremea.

| 23partyboy a răspuns:

Unica solutie reala si eficienta sunt medicamentele, le gasesti fara prescriptie:emetostop, fower lemon si sa stai pe locurile din fata