| Elena1234456 a întrebat:

Am sanse sa slabesc 15 kg pana in toamna?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Aphrodytha a răspuns:

Daca ai ambitie incearca dieta Dukan si sigur vei slabi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai toate șansele dacă înveți să mănânci și să faci multă mișcare fizică pentru arderea caloriilor.
http://calorii.oneden.com/
O zi excelentă.
Pa, pa.

| Alex_Mazi_1991 a răspuns:

Bineinteles,atata timp cat mentii un regim culinar si faci sport.

Răspuns utilizator avertizat
| ceadragutza a răspuns:

Poti dar nu incerca sa slabesti foarte repede pentru ca o sa te ingrasi intr-un timp foarte scurt. cauta o dieta care sa iti placa.

| Ax3LdeV a răspuns:

Am slabit 5 kg intr-o luna cred ca ai putea si tu in fiecare zi ceai si doau mese pe zi dar sa nu te saturi numai cat sa iti dispara pofta de mancare

| Adry05 a răspuns:

Dacă îţi faci un program mai variat de mâncare (mâncăruri mai sănătoase gen: salate, ouă fierte; reduci dulciurile, pâinea, bei 2l de apă pe zi) şi faci mult sport, atunci poţi, dacă ai ambiţia necesară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, chiar si 20 daca te tine, doar sa te apuci serios de sport si sa mananci sanatos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aphrodytha):

Vrei sa spui "daca ai prostie"... dietele NU le tii din ambitie, ci prin prostie.

Ambitia adevarata e cand slabesti sanatos, nu prin diete

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Cu o dieta potrivita pentru metabolismul tau, da!

| fear1234567 a răspuns:

DA...chiar se poate, cu ambitie si sport

| Ironicnαme a răspuns (pentru Aphrodytha):

Nu aș recomanda Dieta Dukan. Da, dă roade. Probabil foarte bune. Dar în momentul în care vrei să slăbești atât de mult, nu te mai gândești la sănătatea ta, la corpul tău, ci doar ești pusă pe acea dietă.
Ei bine, vă avertizez că dieta aceasta dă amețeli groaznice și stomacul nu va face față unei schimbări atât de mare, încât va ceda și te vei îmbolnăvi de stomac.
Nimeni nu ar vrea să ajungă în situația aceasta, deci vă recomand tuturor mișcare multă, mâncare sănătoasă și fără diete.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Da, ai sanse sa slabesti, daca mananci putin seara si la pranz si daca nu mananci dulciuri si chipsuri

| 123456789qwertuiop a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Eu am slabit 7 kilograme cam in 3 saptamani...