| DanyBoss2k19 a întrebat:

Am sarit ieri in cap in apa si din cauza ca apa imi era pana la genunchi am dat cu capul de nisip si mi s-a dus tare pe spate incat mi-a trosnit foarte tare, dupa aceea nu mai pot sa dau capu pe spate, si azi ma doare fiecare miscare a capului, se simte ca o febra musculara, poate stie cineva ce am patit sau ce ar trebui sa fac pentru a-mi trece? Sau daca este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

O radiografie va lamuri situatia! Mergi la medic!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo sunt tendoane și ligamente și mușchi care țin capul sus. Ce a trosnit sunt vertebrele. Ai lezat ceva și pe acolo, de aceea doare capul pe spate. Medicul poate să îți spună mai bine.

| ShadowLoleris a răspuns:

Eu zic să nu mai aștepți răspunsurile aici, și o suni pe doctora de familie, ea o să știe ce să-ți spună.

| Leycris a răspuns:

Mergi la un control medical, este cel mai bine. Gatul este o zona foarte sensibila si se poate rani in multe feluri. Nu cred ca cineva de aici e in masura sa iti spuna.