| anonim_4396 a întrebat:

Am scarlatina, medicul de familie nu este aici si am chemat un medic da familie mai vechi cu experieta si a spus sa stau in casa sa mananc multe lichide si sa iau ceva de temperatura nu mia dt nimic de bube antibiotic nimica ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca chiar ai zice ca trebuie sa mergi la spital citeste la tratament http://www.sfatulmedicului.ro/......latina_662

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar doctorul a spus ca nu este nevoie sa merg la spital a spus sa stau in casa doar fara baie si doctorul de familie a zis sa a duc luni sa imi de penicilina daca nu vreau sa merg la spital si fac acasa tratamentu

| Larisa211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, acum depinde cat de tarziu e descoperita...big grin

| Larisa211 a răspuns:

A avut si o sora de-a mea si a internat-o la spital o saptamana. Apropo, e o boala infectioasa,, trebuie sa iei antibiotice cu carul ca sa scapi de ea. Du-te la spital si ai grija sa nu iesi din casa pana atunci, cand a fost sora-mea bolnava nici nu m-a lasat s-o vad macar.