| SLexuS a întrebat:

Am scolioza si fac sala, stiu ca nu prea este recomandat, ce se poate intampla, consecinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Scrolioza? E cauzata de scroll-ul excesiv pe retelele sociale?

| SLexuS explică (pentru aXy99):

Am gresit si eu acum la scriere, ce doriti acum toți.

| liliana77any a răspuns:

Incearca sa nu ridici prea multe greutati sa iti soliciti coloana.

| SLexuS explică (pentru liliana77any):

Pai cel mai mult ridic 40, maxim.

| al0o0o0 a răspuns:

Depinde de ce faci la sala

| SLexuS explică (pentru al0o0o0):

Pai pentru ce as putea face, o viata mai sanatoasa, un corp mai dezvoltat.

| al0o0o0 a răspuns (pentru SLexuS):

Ma refeream lapartile corpului pe care le antrenezi si asa

| SLexuS explică (pentru al0o0o0):

Full boddy

| al0o0o0 a răspuns (pentru SLexuS):

Atunci poate avea consecinte, dar depinde din nou de tot felul de lucruri, cel mai bine ar fi sa consulti un medic

| SLexuS explică:

Ce medic de familie, eu vorbesc de sala de sport, nu educatie fizica la scoala laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SLexuS):

Da, acum am vazut, păi daca ai scolioză nu poti face sală

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ba poti face anumite exercitii, trebuie doar sa ai grija ce exercitii iti alegi.

| SLexuS explică (pentru Cosmin86):

Fac cam orice, momentan nu am probleme, ridic fara probleme.