| ursachy a întrebat:

Am si eu o dilema cu antrenamentele la sala de forta. Am inceput de o saptamana dar am o dilema nu inteleg, cum e cu seriile astea, de exemplu mi-a spus cineva sa fac 5 serii a cate 12 repetari la piept la haltera, 12 repetari insemnand 12 ridicari cu haltera? si sa fac asta de 5 ori? si asa e la fiecare aparat din ziua respectiva la ce grupa lucrez? si daca se poate sa-mi da-ti si mie un program bun pentru masa pentru incepatori. Am inceput sa iau si rapid mass

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stephan19 a răspuns:

5 serii a cate 12 repetari adica : faci 12 repetari pauza 30s-1minut iar 12 repetari si tot asa
Nu astepta sa se observe ceva dupa primele 2, 3 saptamani.
Se lucreaza tip piramidal, adica iti pui cat stii tu ca poti duce. Dupa 2, 3 serii cand vezi k nu mai poti, scazi greutatea.

5 răspunsuri:
| ZwNsv a răspuns:

Bună! programul meu de la sala:
Luni: Piept
Marti:Spate
Miercuri: Pauza
Joi: Umeri
Vineri:Brate
Sambata:Picioare
Duminica: Pauza

daca vrei alt program sau ceva pentru incepatori iti recomand :
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| Jigsaw a răspuns (pentru ZwNsv):

Trapez nu faci?

| ZwNsv a răspuns (pentru Jigsaw):

Ba da fac odata cu umerii!

| Jigsaw a răspuns (pentru ZwNsv):

Aaaa.Ok