| FLORIn_9413 a întrebat:

acum 2 saptamani m-am operat de apendicita am 14 ani si acum ma simt excelent fara dureri etc., si as vrea sa merg pe bicicleta sau sa joc fotbal. stiti dupa cat timp as putea rencepe o viata obisnuita si sa pot merge pe bicicleta sau sa job fotbal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pisicutza1418 a răspuns:

Cam o luna dureaza recuperarea completa, totusi trebuie sa ai grija o perioada de timp... mai indelungata. Chiar daca nu ai dureri, poate sa ti se intample ceva mai grav daca vei face efort in exces. Ar fi bine sa te consulti si cu un medic specialist, dar cam o luna trebuie sa tii regim alimentar ''stai linistit''.

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Eu am asteptat cam 3 luni pana sa imi reincep activitatile.

| Andreea22X a răspuns:

2-3 luni happy