| razvangabriel96 a întrebat:

deci pe 30 mai m-am operat de apendicita acum ma simt foarte bine nu ma mai doare pot sa alerg, as vrea sa va intreb dupa cat timp pot sa joc fotbal la o echipa din oras? pe la inceputul lui august m-am gandit ca as putea sa ma reapuc de fotbal, ce ziceti? cel mai bun raspuns funda.ms anticipat p.s am 16 ani doctorul a zis sa nu fac efort 1 luna happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NeedForSpeed2013 a răspuns:

DA...O sa poti sa joci fotbal din august, da nu uita nu fa mare efort si nu ridica greutati cel putin 1 luna. Dupa e lumea ta faci ce vrei ca nu patesti numicbig grin

1 răspuns:
| Ygorr38 a răspuns:

Dupa acea luna ar trebui sa mai faci un control sa vezi cum merge recuperarea.
dar cel mai bine mai stai cel putin o luna, ca desi esti tanar corpul nu se reface chiar asa de repede in interior