| Numele384637 a întrebat:

acum 3 saptamani am fost la oftalmolog deoarece vedeam la distanță mai incetosat, acum 2 zile am mai fost la un oftalmolog care a zis același lucru, ca nu am nimic si aseara cand m-am așezat în pat amețeam nitel si simțeam cum se așează sângele si uneori daca tin piciorul într-o anumită poziție simt cum se aduna sângele dar nu doare si am o intrebare, am anemie sa ma duc sa imi fac analize?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vedem la distanță mai inceciosat... un oftalmolog care a zis același lucru ca nu am nimic"

poate oboseala plus o bere-două?

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi să îți faci niște analize, mai ales că nu te simți ok.

| alina2k18 a răspuns:

Da, du-te si fa-ti niste analize mai amanuntite, vezi ce iti spune medicul de familie. Eventual control la neurolog daca mai vezi incetosat.

| Denisa0954 a răspuns:

Ar trebui sa ti faci analizele macar odata pe an indiferent daca ai ceva simptome sau nu. Ce simti tu la ochi poate sa fie doar de la oboseala

| Numele384637 explică:

Nu e de la oboseala