| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana, 2 am fost la oftalmolog deoarece la distanță se vedea mai incetosat si a zis ca stau prea mult pe telefon dar nu a prea mai trecut deloc. Sa ma duc la alt oftalmolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si noi ce ar trebui sa facem in acest caz?

| sierra1 a răspuns:

Bine faci

| Celcestietot a răspuns:

Aduna păreri din partea a cel puțin 2 medici (sfatul meu)winking!

| Numele384637 a răspuns (pentru Celcestietot):

Si eu zic la fel

| Celcestietot a răspuns (pentru Numele384637):

Păi atunci așa sa faciwinking!

| Andreeush a răspuns:

Redu din luminozitatea telefonului.

| Donsavas a răspuns:

Optometristul se ocupa de prescrierea dioptriilor. Oftalmologul se ocupa de boli mai serioase.

| Numele384637 a răspuns (pentru Donsavas):

Lasă îi fac medic e mai bine

| Seftix a răspuns:

Asteapta, ochii nu se vindeca in doar 2 saptamani