| gladiatoru5000 a întrebat:

AM si eu o intrebare, azi mi-am plombat o masea, am voie sa beau fierbinte? Si cat tine de obicei o plomba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Primele ore trebuie evitat, daca e cazul de mai mult iti spunea dentistul. Eu asa am facut mereu daca nu mi s-a spus altceva si vad ca ma tin plombele, am 3, cea mai noua are 4 ani, cea mai veche nici nu mai stiu.

| Donsavas a răspuns:

Depinde de plomba si de manopera

| Paula2018 a răspuns:

Mie medicul imi spunea 2 ore sa nu beau rece/fierbinte si chestii colorate sa pateze plomba pana se fixeaza.

| gladiatoru5000 explică (pentru Paula2018):

și cât te-a ținut plomba?

| Paula2018 a răspuns (pentru gladiatoru5000):

O mai am si acum laughing)