| Mariaღ a întrebat:

Acum 4-5 ani mi-am plombat o masea din cauza unei carii destul de maricele. Azi in timp ce mancam o bomboana mi s-a rupt o parte de masea cu tot cu plomba. Imi e f frica am doar 17 ani si nu vreau sa raman fara masea. Nu ma doare deloc nu simt nimic... daca o sa o scoata de tot la dentist? Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu se mai poate plomba nu iti ramane decat sa o extragi

| Dodo3 a răspuns:

Nu ramai fara masea stai linistita! Nu ma prea pricep la chestile aste dar trebuie sa te duci la dentis si il intebi ce e de facut, el stie mai bine!