| TePupPA a întrebat:

am o problema... nu stiu de ce dar ma imbat foarte repede straight face dintr-o bere ma imbat rau de tot straight face altii de varsta mea beau mult mai mult fara sa aiba nimic.
ps: am 16 ani!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti genul care sa consumi mai des, logic ca te faci vraijte, pentru ca organismul tau nu este invatat sa lucreze in astfel de conditii, sau in acei parametri. In mod normal, dupa ce organismul se invata cat de cat cu consumul de alcool, atunci incepe rezistenta.

Incearca totusi sa mananci sanatos inainte sa bei, si sa nu fii lacom. Plus ca tigara, repezeste efectul alcolului.
Nu vreau sa iti dau lectii de "cum sa tii la bautura", ca nu ar fi moral. Personal nuy te cunosc, deci nici nu-mi pasa.

Totusi, daca ti se ofera sa bei, si vrei sa bei, atunci nu te lacomi, bea mai des, dar cate putin, si nu inainte sa nu mananci ceva.

| Demonakita a răspuns:

Inainte sa iti dau un raspuns, as vrea sa te intreb ceva. De la cati ani ai inceput sa bei?

| TePupPA explică (pentru Demonakita):

Pai nu am inceput... asta e ideea ca eu cand ies cu prietenii imi iau suc straight face si cand imi mai iau cate o bere ma fac praf...