| RaVuL a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa nu ma imbat repede? sa zic din 2 beri sa zic cand beau 2 beri deja ma imbata de cap si imi vine sa fac lucruri pe care nu mi le doresc sa le fac... am 15 ani
FUNDAA

10 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

E simplu. Daca vrei sa bei dar sa nu te imbeti, trebuie sa bei aproape zilnic cate o bere sau mai multe pe saptamana. cum poti si cum vrei tu. Intr-un cuvant, trebuie sa devii rezistenta ca sa nu te poti imbata de la 2 beri. Eu candva ma imbatam dupa 9 beri sau chiar mai mult. Depinde de starea pe care o aveam, pentru ca ieseam zilnic cu prietenii si beam bere tot timpul, dar cu limita. De fapt, eu nu m-am imbatat niciodata, singura chestie e ca la un momentdat nu mai intra berea happy. Poate cu timpul o sa poti sa bei si tu la fel si sa nu te imbeti.

| BAIATUL a răspuns:

Bai fratelo trebuie sa bei mai des adica in fiecare seara cate beri iti sunt necesare ca sa te ametesti sa simti ca se invarte putin pamantul cu tine.Si eu eram asa dar acum ma ametesc din 5 litri de bere am avansatlaughingFUNDA?

| DianaScorpio a răspuns:

Cea mai simpla metoda: bea cat mai putin!
Oricum tine minte ca nu este sanatos.

| iulya_9118 a răspuns:

Pai nu bea repede.tonguesi cand iesi afara iti mai dispare din starea aceeahappymult succes:*sper ca te-am ajutat:-s

| Int3rzys a răspuns:

Sall
Pai daca vrei sa nu te mai ibeti asa repede bea si tu mai des ca sa te obisnuiesti cu alcolul.Problema ta am avut-o si eu dar am baut mai des si acum nu mai am nimic. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| LION_9381 a răspuns:

Nu poti face nimic, daca asa vrei tu bea azi 2 beri, maine 2 beri si asa o sa te inveti si o sa ajungi sa bei mai mult.Depinde si ce varsta aihappy Ca sa nu te mai imbeti asa si sa iti dai in petic bea cat sa ametesti si cand vezi ca ai inceput sa te ia mai tare te opresti si mai stai. Funda?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ma amuza copilasii care le dau parintii un dop de bere si vin pe TPU sa se laude ca au baut 3, 4, 5 litri rolling on the floor.
Cat de idiot esti omule sa spui ca la 14 ani tu bei 3 litri de bere? Cred ca daca te pun sa bei 4 pahare pline cu apa crapi.
2 litri este cantitatea de lichid pe care majoritatea oamenilor nu o consuma intr-o zi intreaga.

| NicolasGabriel a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa nu o bei ca pe apa.Sa fi tot timpul activ si daca se poate sa nu ai stomacul gol inainte de distractiewinking Unii mai spun ca rusii mananca cartofi fierti cu 2 lingurite de ulei inante sa bea votca si nu se imbata nici macar un pic. Funda?

| Iuly1598 a răspuns:

Eu ma imbat la 2 litri si sunt manga pe la vreo 3 laughing am 14 ani :p

| STEfRR a răspuns:

Incearca sa bei o cana de ulei inainte sa pleci la "distractie" cu prietenii. Am auzit ca merge, dar ca a 2-a zi ai sa strangi wc-ul in brate.