| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mai delicata si chiar am nevoie de niste raspunsuri serioase pentru ca sunt foarte panicat. Eu si prietena mea am fost singuri acum o saptamana jumate la mine acasa. Lucrurile au inceput sa se incinga si am facut petting. Nu am avut contact sexual direct insa dupa ce m-a masturabat, fiind si eu murdar putin de sperma pe maini, la vreo 20 de minute de asta (mentionez ca deja nu mai simteam sperma lichida pe maini) am pus mana in zona ei intima pe clitoris. Nu am introdus degetele in vagin si mi-am dat seama ca nu m-am spalat in ultima jumatate de ora asa ca m-am oprit destul de repede. Am rugat-o sa mearga sa se spele.
Luna trecuta i-a venit menstruatia pe data de 9 dar astazi a fost primul semn ca ar veni cand s-a sters si a observat o pata mica de sange...
Ma simt foarte imatur pentru ce am facut dar va rog sa imi oferiti ajutor si sfaturi.
Credeti ca exista vreun risc de sarcina? Sperma era deja uscata si s-a si spalat, iar degetul meu nu fost introdus in interior, ci doar masturbare exterioara.
Poate fi inceput de menstruatie acum?
Multumesc anticipat si rog seriozitate pe cat posibil...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

-- Actualul ciclu menstrual in prezent a ajuns sa aiba lungimea de 35 de zile (09.01 - 12.02 = 35 zile)
-- Daca joaca sexuala s-a produs in weekendul trecut adica in data de 1 sau 2 Februarie, reiese ca a avut loc in a 24 sau a 25-a zi a ciclului, adica in perioada in care probabilitatea ca prietena ta sa NU mai fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual se poate aprecia ca era foarte mare si fiind INFERTILA reiese ca NU se putea forma sarcina chiar si daca ar fi ajuns sperma in vagin.
-- De asemenea pe baza explicatiilor prezentate si precizate, se poate aprecia ca practic in proportie de peste 99% era imposibil sa existe sperma pe degetele tale si cu atat mai putin sa mai existe si spermatozoizi viabili in acel moment si drept urmare posibilitatea de a se putea forma o sarcina dispare in totalitate.
Cel mai probabil, tocmai a inceput menstruatia, sangerarea menstruala fiind anuntata de aparitia petei de sange amintite. Era si timpul sa inceapa menstruatia. Multa sanatate!

| LightRider1 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult. In timp ce raspundeai tocmai ii venise ciclullaughing o seara faina si numai bine!

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Stai linistit nu exista risc sa fie gravida.

| Andreeush a răspuns:

Nu are cum să rămână însărcinată în astfel de condiții.

| alina2k18 a răspuns:

Risc de sarcina 0.

| LightRider1 a răspuns (pentru alina2k18):

In ce circumstante ar fi putut sa existe riscul, fara penetrare directa?

| Ely1234567 a răspuns:

Nu este însărcinată stai liniștit

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Nu are cum sa fie gravidă, este nevoie de sperma si chiar adâncă probabil o mica întârziere, dereglare hormonala

| LightRider1 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Dar citisem ca sperma poate supravietui si o ora pe suprafata uscata, (desi ma stersesem pana atunci) si de sangerarile mici care apar in primele saptamani. Ameteala sau greata nu a avut deloc, poate ceva durere de cap ieri. Nu a fost pe interior deloc, ci doar in zona clitorisului. Sunteti sigura?

| LightRider1 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Si ce ar putea produce aceasta dereglare hormonala?