| anonim_4396 a întrebat:

De 2 ani sunt impreuna cu logodnicul meu, si intretinem relatii sexuale. Nu ne protejam pentru ca niciunul dintre noi nu are vreo boala cu transmitere sexuala insa nu ejaculeaza in mine niciodata. Cam care sunt sansele sa raman insarcinata? Azi dimineata am simtit usturime la urinare si tind sa cred ca e cistita, iar spre seara am gasit o scurgere de sange in urina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Norocul si inocenta nu te pot apara la infinit.

| Alcyon a răspuns:

Depinde. Daca o faci cand si cand asa, riscul e mic. Daca intretii relatii neprotejate, frecvent, atunci e posibil ca la un moment dat sa te cam arzi. Metoda coitului intrerupt are risc de sarcina de 4% daca e practicata perfect. Daca nu e perfect practicata (baiatul nu se retrage la timp, are o ejaculare inainte de actul sexual neprotejat etc), riscul ajunge la 25%. Si da, sexul neprotejat te expune desigur, si la bolile cu transmitere sexuala. Daca partenerii n-au o igiena foarte stricta, o patesti. Ar fi bine sa mergi la un medic ginecolog. Nu te sfatuiesc sa mai intretii relatii sexuale neprotejate, daca nu-ti doresti copii in viitorul apropiat.