| Alessia_5785 a întrebat:

Heii...am aproape 15 ani.Sunt romanca si iubitul meu e rrom.El are 17 ani.Ne vedem o data la 2-3 saptamani deorece nu stam aproape unul de altul.El imi tot zicea sa intretinem relatii sexuale insa eu nu am acceptat spunandu-i ca nu e timpul, mai ales ca eu nu am facut asta niciodata.Aseara ne-am intalnit si el a inceput sa ma sarute pe sani...eu nu prea am vrut sa se intample asta insa s-a intamplat mai mult fortat.Am intretinut relatii sexuale iar el nu s-a protejat.Mi-e frica sa nu raman insarcinata sau sa fi luat vreo boala(mentionez ca el mereu imi zicea ca daca eu nu intretin relatii sexuale cu el se va duce la altele). Care ar fi riscul sa raman insarcinata sau sa fi luat vreo boala? Sunt putin speriata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
29 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Riscul e destul de mare, nu stiu de ce ai acceptat cand stiai ca asta vrea de fapt..sa te foloseasca, baiatul asta ti a dovedit cu varf si indesat ca nu te iubeste chiar nu stiu de ce mai stai cu el

| XatomisX a răspuns:

Trebuie arsi pe rug tiganii

| ReiVaN a răspuns:

Misto..la 14 ani o sa ai pui de rrrrrrrrrrrrrrrrrrr........rrrrom in tine

| lolly a răspuns:

Lol cum ai putut sa fi atat de prostuta, scuza-ma dar asta este adevarul.Nu te forteaza nimeni sa intretii relatii sexuale daca nu vrei. Daca te iubea nu-ti cerea asta.Acum o sa regreti asta toata viata. Daca vrea PIZ*a sa mearga la altele, ce esti tu pentru el doar o gaura care-i ofera placere? Asta insemni tu pentru el.Desparte-te de nesimtitu ala ipocrit fara obraz, cum sa-i spui asa ceva unei fete.Mama lui de cioroi si de negru, de tigan! Scapa de el.
Cum zica AZURE

| RAY a răspuns:

Chiar cu un tigan, esti romanca isi bati joc de tara ta serios

| Azµre a răspuns:

Ești cam "naivă"... Fără supărare, ai 15 ani, pregătită pentru sex nu erai, în al doilea rând ce cauți tu româncă cu țigan? Nu știi că ăștia au niște damblale? Pe deasupra sarcina ar fi cea mai mică problemă a ta. De HIV ai auzit? De HPV? Sau chiar HEpatită? Care se transmite foarte ușor printr-un contact sexual? Părerea mea este să spui părinților cele întâmplate, ceea ce ai descris tu este un viol iar tu pui problema dacă rămâi însărcinată? I-a gândeștete pe tine te-a terminat din puct de vedere psihic... Trebuie să spui cuiva urgent cele întâmplate. Iar tu că l-ai lăsat să facă asta, ți-am zis mai sus ești naivă! Oricum te va părăsi, poate acum e învățare de minte.

| Fatamuntilor a răspuns:

Practic,te-a violat! Impreuuna cu un parinte mergeti la politie si reclamati violul.Care va trebui dovedit prin prezentarea la ginocolog.Tot cu un adult, parinte sau tutore.Acolo vei vedea ce riscuri ai (sarcina, boala sau amandoua.)
Oricum ramane trauma violului.

| Oana92 a răspuns:

Doar putin speriata? Ar fi cazul sa fi ceva mai mult speriata...

Riscul este foarte mare atat pentru boala cat si pentru sarcina. Iar eu am impresia ca ideea era sa te lase gravida...

Sfatul meu este sa mergi la farmacie si sa iei pastila de a 2a zi inainte sa ajungi la avort. Bafta si ai mai multa grija pe viitor, eventual rupe relatie cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ce bleagă eşti, las că aşa îţi trebuie!
Ce bătută vă trăbă vouă, sex la 15 ani, ai de mine!
Fatăăăă...la 15 ani îţi vezi de şcoală,lasă iubiţii după majorat.
Practic te-a violat mai mult, du-te şi reclamă-l la poliţie, îi vai de capul tău dacă ai rămas gravidă cu el.
Nu am cuvinte de reuşita ta, bravo, te-ai ales şi cu o sarcină şi cu o boală acolo poate.
De ce nu foloseşti prezervativul la 15 ani, femeie dragă, era greu?
Te pup!

| Exilee a răspuns (pentru anonim_4396):

Scurt si la obiectlaughing. Perfecta dreptate ai.In fond, ce sa le faci? Dar sunt de parere ca a fost manipulata de acel prapadit, deic nu este vina ei ( in totalitate). Eh. asa se intampla cu cei care parasesc copilaria de la o varsta frageda.
Desigur, unii poate vor sa capete SIDA sau vor sa-si distruga viata. Unii sunt foarte irationali in ceea ce priveste SEXUl si DRAGOSTEA.

| AndyLavy a răspuns:

Depinde. cel mai bine ar fi sa te duci imediat la un medic ginecolog, si mai apoi sa iti faci analize. nu are nimeni de unde sa stie altfel daca esti sau nu insarcinata sau daca ai luat vreo boala. gusturile nu se discuta, si nu-mi place sa critic, dar fii mai atenta pe viitor. esti totul un copil, la app 15 ani, nu merita sa iti distrugi viata in felul asta. acum nu iti vei da seama, insa mai tarziu vei regreta amarnic ca ti-ai pierdut virginitatea cu un individ care nu merita nici macar privirea ta.

| e1xtz a răspuns:

ITI MERITI SOARTA...nu mai spun altceva, ca deja ti-au spus altii mai sus..nu te compatimesc, deoarece la 15 ani ar trebui sa ai deja minte suficienta sa nu intri in jocuri de-astea. Poate ai vreo sansa sa inveti ceva din asta, daca scapi doar cu actul sexual in sine

| SefaTa97 a răspuns:

Sanse mari. Daca si-a dat drumul in tine trebuie sa iei pastila de a2a zi cat mai repede.
Si legat de boala... daca are vreo boala e foarte posibil.happy

| Raiiiisa a răspuns:

Imi pare rau pentru tine sincer, pentru ca am impresia ca traiesti pe alta lume si nu te gandesti deloc nici la ce faci si nici la ce urmari pot avea.Plus ca nu cred ca ai pe cineva care sa-ti dea sfaturi si sa te avertizeze putin in ceea ce priveste viata sexuala.Ai vorbit vreodata cu mama ta despre asta?straight face
Romancele nu fac deloc casa buna cu tiganii,acestia nu stiu sa iubesca,numai sa f**a femeile,sa faca purandei multi,sa le tina pe post de sluga si toata ziua la cratita.
Nu cred ca astia au auzit de prezervativ si daca ar fi auzit cu siguranta nu o sa-l foloseasca,pentru ca asta e gandirea lor.
Eu zic sa scapi cat mai repede de el si sa vorbesti cu cineva in care ai incredere despre problema ta,nu cred ca ai vrea sa ajungi sluga intregii lui familii, sa-ti iei bataie zilnic la cea mica greseala si singurul loc unde o sa faci shopping va fi satra.
Daca tot ai vrut sa-ti incepi viata sexuala, puteai sa-ti cauti un prieten de aceeasi natie cu tine, sa fie ingrijit, care sa aiba grija de tine si sa te iubeasca.

| papusica987 a răspuns:

Vaaaai cat de scarbosstraight face
cum ai putut?
sunt atatia baieti ROMANI, frumosi, curati, cu educatie...si tu te-ai oprit la un tigan?
in fine...
nu stiu care ar fi riscul sa ramai insarcinata ca nu stiu unde a ejaculat...
insa sa fi luat vreo boala e cam mare riscul tinand cont ca ai facut-o cu o cioara imputita.laughing
mergi la farmacie si cumpara-ti un test de sarcina..si treci si pe la ginecolog sa te asiguri ca nu ai luat vreo boala sau sa te tratezi.
alta data fi mai atenta.
te pup

| dudu13 a răspuns:

Aha ha laughing Nu puteai si tu sa gasesti un roman? ti-a trebuit tigan?
Pai daca tiganu' s-a terminat in tine, sunt sanse foarte mari sa ramai gravida. Si daca el are vreo boala cu transmitere sexuala sig ur ti-a dat-o si tie, deoarece nu s-a protejat. Of of, mai copii!

| dudu13 a răspuns:

Sigur o sa fie frumosi daca sunt facuti de un tigan!

| dudu13 a răspuns:

Ba! am vazut mai jos ca vorbiti de viol. Vorbiti prostii. Daca nu sunt urme de violenta si fortare, lu'ala negru o sa-i beleasca cariciu. Las o faza de asta, doar ea e vinovata, parerea mea. Fete proaste mai sunt in secolul 21!

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.

Iti dai seama cea te-a cam violat un tzigan? Si fara protectie.

Uite, citez din ce ai scris :
,, eu nu prea am vrut sa se intample asta insa s-a intamplat mai mult fortat,,

Ai fost cam proasta, ca te-a pacalit ala cu vorbe.
Insa nu sta victima : spune parintilor tai, sau daca nu crezi ca vei avea sprijin de la ei, suna la telefonul copilului.
te vor invata ce sa faci.

Sigur ca poti ramane insarcinata si sigur ca poti lua tot felul de boli.

Pentru binele tau, te sfatuiesc sa rupi aceasta legatura. Iti va distruge viata si viitorul in timp fff scurt.

Te-am tzucat, si sa-ti dea D-zeu minte in cap.

| BlackOldSun a răspuns:

Parol...ce-i drept imi plac show-rile de comedie de pe aici! o sa ai mulatru bravo tie! ce mai vrei esti deja etichetata! wtf people!

| RexCuParuCret a răspuns:

Mai mult fortat? Adica te-ai repezit la pantalonii lui nu?
Te-a mancat in cur acu plateste si indura. Daca nu s-a protejat sunt sanse foarte mari sa ei vreo boala fii bucuroasa daca doar ramii insarcinata.

| dariaelena a răspuns:

Sincer de cand ti-a zis ca daca tu nu intretii relatii sexuale cu el, trebuia sa-i dai cu flit.Si la varsta ta nu trebuia sa te culci cu el, esti prea mica.Mai bine du-te la un control ginecologic sa vezi daca nu cumva ai luat vreo boala sau esti gravida. Sper sa nu fie nici una din astea.Si data viitoare ai mai multa grija de tine!

| TheVampireGirl a răspuns:

Scuze ca-ti zic.dar tigan?! Pe bune?! Mai bine ma calca trenu'oh go on.SI..de ce nu i-ai dat papucii cand ti-a zis asta prima dataoh go on..oricum..ar trebui sa mergi la ginecolog.[inca ceva: dupa 3-4 saptamani apar greturile]happy doar ca sa stiithinking eu nu mai am ce sa-ti spun.baftahappy

| Alessia_5785 explică:

Nu am pus aceasta intrebare ca sa fiu criticata.In primul rand ca asta nu s-a intamplat si nici nu o sa fac asta.Nu e timpul de acum stiu. Vroiam doar cateva pareri impotriva tiganilor.Prietena mea e cu un tigan si vreau sa o fac sa inteleaga ca nu e bine ce face ea.Numai judecati lumea degeaba.Nu am facut nimic nu sunt curva sa fac asta de la 15 ani keep calm.

| h3r a răspuns (pentru Alessia_5785):

Da bineînțeles că era vorba despre tine.
Acum ce o să te faci?

| Marya1088 a răspuns:

Tigan,arab,italian ce mai conteaza, faptul este consumat.I-ati inima in dinti fa un control ginecologic si in felul afli raspuns la toate grijile.Iar in cazul in care te-ai ales cu vreo boala cu transmitere sexuala o vei trata mai usor in faza incipienta.

| MssDe3a01 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine riscul nu e foarte mare, daca vrei sa fi sigura ia-ti un test de sarcina, iarin legatura cu bolile riscul este foarte mare.