| alexandra_7917 a întrebat:

Am si eu o intrebare de cateva zile au inceput sa ma doara sfarcurile, iar de ieri seara ma doare uterul foarte rau, poate fi de la menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca mai sunt cateva zile pana la venirea menstrei, poate fi un sindrom premenstrual mai accentuat. El ar trebui sa scada la aparitia menstrei si sa dispara complet pana in a cincea zi a ciclului menstrual. Daca nu se intampla asam trebuie sa te consulte medicul (intai cel de familie, apoi, dupa caz, un ginecolog sau un endocrinolog).

| Crisstina a răspuns:

Da, cu siguranta e de la menstruatie. Te dor ovarele si sanii. si eu patesc de fiecare data cand imi vine menstruatia.

| alexandra88 a răspuns:

Da sau poate fi un bebe.