| deliutza1234 a întrebat:

Am o întrebare. De câteva zile, mă doare capul, si ma simt slabita. Am luat ieri un nurofen, si m-am simtit mai bine, dar dupa vreo 4-5 ore, iar a inceput sa ma doara capul. Aveti vreo idee de la ce ar putea fi? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

La copii de obicei durerea de cap apare din cauza situatiilor stresante de la scoala-lucrari de control,teze,teme de casa. Poate sa fie din cauza tulburarilor de vedere,oboseala, stres, depresie. Elimina problema legata de ochi, la cabinetul scolar poti face o testare, si daca durerea persista te duci la medic pentru consult si investigatii.

| Generalul a răspuns:

Poate fi o lipsa de vitamine, calciu, sau o sinuzita. Cum spunea cineva, poate fi o problema de vedere, asa am patit si eu cand eram mai mic, plus ca aveam si ameteli pana sa merg la doctor. Pentru ca am tot amanat problema, primele dioptrii au fost -0, 5 si -0.7, la tine poate e posibil sa se corecteze mai devreme.

| maestrul007 a răspuns:

Sunt n cauze dar cel mai bine mergi si fa un consult la un medic neurolog