| StarDust a întrebat:

De ceva vreme prietenului meu i'au aparut niste cojite pe scalp (gen matreata dar mari). Ma gandeam ca este de la sampon dar am schimbat 700 de mii de sampoane si tot le are. Cum poate scapa de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Mergeti la dermatolog, sa nu aiba alte probleme si sa se manifeste asa. Si sa incerce un sampon pentru scalp sensibil. nu cred ca e shiar matreata ce descrii tu acolo

| StarDust explică (pentru PinkPanther):

Nu e ..arata ca matreata da e coaja

| StarDust explică (pentru PinkPanther):

Multumesc tuturor

| Darkmagic a răspuns:

E posibil sa fie psoriazis, sau o reactie a organismului cauzata de stres, pe sistem nervos.
In orice caz, prietenul tau sa mearga la un medic, samponul nu e o solutie pentru problema lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi da cu gel? daca da, nu o sai dispara

| StarDust explică (pentru anonim_4396):

Nu isi da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StarDust):

Adica i se exfoliaza pielea, dermatolog, poate fi o ciuperca, sampon special, si o sa ii dea si ceva pentru pielea de pe fata, vara se inroseste pe langa nas, sub ochi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duce la dermatolog, o sa ii dea un sampon special care costa in jur de 100 de lei, facut in elvetia sau cam asa ceva