| Dop_4750 a întrebat:

Este normal ca la 22 de ani sa imi tremure mainile asa un pic sau am vreo lipsa de vitamine? Va rog care stiti ceva sa imi ziceti multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| microsedd a răspuns:

Eu as zice ca nu este normal aceste tremuraturi pe care le acuzi pot fi date de agiatie excesiva, nervozitate, hipertiroidism,afectiuni neurologice, consum excesiv de cafea, sau energizante, dependenta de alcool sau alte substante cu efecte asupra sistemului nervos central(sper ca nu este cazul aici), sau medicamente folosite pentru tratarea unor afectiuni psihice pot da astfel de simptome, pentru clarificare sr fi bine sa mergi la doctor unde ti se vor face ceva analize sau de la medicul de familie vei fi indrumat spre un specialist. Sanatate.

| Cezar a răspuns:

Tremuratul este o problema a sistemului nervos sau lipsa de vitamine!
Incearca, sa iei timp de 4, 5 zile vitamine, daca nu trece inseamna ca ai parkinston! ( O boala din cauza stresului sau alte cauze )

| FenderBender a răspuns:

Fumezi? Consumi alcool / cofeina? Da este normal si eu am trecut prin asta. Se poate datora lipsei de calciu. Cel mai bine e sa te duci la medicul tau de familie si sa-ti faci analizele happy El te poate ajuta mai mult decat raspunsurile noastre happy.

bafta si multa sanatate

| Deea_2510 a răspuns:

Hey, stai linistita.nu este nimic grav este normal sa iti tremure mainile putin.nu e o boala si nici lipsa de vitamine! sper ca te-am ajutat:*

| Dop_4750 explică:

Va multumesc din pacate nu fumez si nici nu beau alcol sau cafea si nici energizante. Fac sport : Bmx si Parkour si mananc mai prost sad oare a fi aia thinking oricum va multumesc big hug :*