| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca de la consumul de cafea sa imi tremure capul si mainile si sa am palpitatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

DAP

chiar daca, bei prea multa cafea (ca mine) ajungi sa nu te mai trezeasca ci doar sa iti mareasca hipertensiunea IN DRACI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca, cafeaua îți amplifica anxietatea deja existenta. Evita cafeaua, cofeina, excitantele ca nu îți fac bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic ca nu e normal. Ar trebui sa renunti la cafea daca iti da aceste senzarii de rau. Mie unul nu.mi ofera nicio senzatie, niciun stimultent, nimic. De.asta nici nu.l consum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anxietate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta se întâmplă când faci exces de cafea. Am pățit și eu și am renunțat sa mai beau cafea. În fine, dacă consumi moderat nu pățești nimic, însă în cantități mari îți creste și tensiunea. La fel poți să pățești de la energizant, cola, pepsi. Acestea doua din urma nu confirm ca ar fi adevărat, din ce am citit pentru ca într-o zi am băut și 6 litri de cola și nu am avut nimic. În schimb am stat 3 zile cu ochii în tavan pentru ca nu am putut dormi. Apoi energizantul face și mai mult rău, mai rău decât cafeaua. În cazul celor cu hipertensiune sau probleme cu inima sunt interzise toate cele pe baza de cofeină. Dacă ai probleme cu inima sau tensiunea atunci nu ar trebui sa mai consumi nimic care conține cofeină.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Renunța la cafea îți face rău este sfatul meu

Alegerea este a ta viața ta decizile tale numai bine

| timidu89 a răspuns:

Probabil depinde cata consumi si cat de tare, eu am consumat si 500 ml sau mai mult in 2-3 ore si nu am avut vreunul din simptomele descrise de tine. Daca bagi un redbull iti iei zborul oare? laughing Prin urmare consider ca nu e normal.

| NunuNini a răspuns:

Asta se intampla. Nu ca ar fi normal...
Renunta la cafea.

| Ødegaard a răspuns:

Cafeaua și alcoolul te deshidratează, probabil că erai deja deshidratat până să consumi. Bea repede 1 l de apa și îți revii parțial

| ioana3432B a răspuns:

Cred că ar trebui să întrebi un doctor lucrul ăsta. Fă-ți programare pentru un consult.