| RockforRO a întrebat:

Am si eu o intrebare:
In clasa a VIII-a am inceput sa am dureri in zona inimii, dar acestea au trecut dupa o perioada, dar dupa ceva timp acestea au revenit din ce in ce mai puternice.Acum sunt in clasa a XI-a, iar durerile sunt crunte cand apar, acestea sunt in zona inimii si persista cateva ore sau mai mult. Uneori am dureri in bratul stang, partea superioara stanga a spatelui sau maxilar. Durerea apare deodata fara efort si este de o intensitate mare. Uneori ma opresc din orice miscare sau in mijlocul drumului cand durerea apare. Sunt mereu obosit si foarte irascibil, am probleme mari cu nervii. Am luat niste pastile specificate de doctor "Panangin" se numesc, chiar si cu acestea durerea a reaparut.
Am 18 ani, sex masculin.
Imi puteti da vreun sfat cu referire la problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Cel mai bun sfat ti-l da un doctor parerea mea, eu nu am cunostinele sa dau vreun sfat