| Maria39popescu a întrebat:

Bună seara, acum 3 zile spre seară am resimțit în partea stângă niște înțepături de mică intensitate, ulterior următoarea zi m-am trezit cu o presiune în zona inimii și o durere surdă care persistă. De asemenea am observat ca am o durere în zona sânului, mai exact în partea de jos a acestuia ca și o inflamație. Azi am început să simt furnicături în mâna, palme, spate și chiar în zona sânului. Precizez ca doar sânul stâng mă doare ca și cum ceva este inflamat iar masându-l durerea dispare. Am mereu această senzație de presiune când respir. Am verificat și tensiunea și pulsul, care sunt ok. Ce ar putea fi mai exact? Un răspuns vă rog până ajung la medic zilele următoare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca are niciun sens sa afli ce ar putea fi de la persoane care nu sunt medici.Doar te-ar induce in eroare sau ai ajunge sa te sperii inutil, valabil si pentru cautarea pe google.

| Maria39popescu explică (pentru dullcat):

Da, am întrebat cumva să văd dacă au mai fost persoane în cazul ăsta.