| Cristi19991999 a întrebat:

Sall tpu.am dureri sub rotula genunchiului stang si nu stiu cum sa scap de ele. Durerea apare dupa ce joc footbal mai mult timp si persista ceva timp cam 1-2 saptamani (durerile imi tot apar si dispar cam de aprape 7 luni)Pana acuma nu i-am dat importanta dar ma intreb de la ce o fi durerea, durerea nu este mare dar doare la palpare.de la ce credeti ca ar putea fi si ce imi recomandati(in afara de dus la medic pentru ca nu prea am timp)
P.S dupa ce ma incalzesc la sport nu ma mai doare, am 14 ani 1.68 si 45 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JomelaMaya a răspuns:

Stii tot timpul să faci incălzirea, după ce ai descris tu acolo rotula ta vrea " să iasă de la loc " nu stiu cum să mă expirm să mă intelegi, " lichidul " ăla dintre oase s-a " împuținat " nu stiu dacă mă intelegeti. Cel putin asta a pătit un prieten. Stii ar trbeui cu totate sa te duci la mdeic, deoarece din cauza asta poti sa iti rupi piciorul foarte usor, cel putin prietenul meu nu a făcut-o, nu s-a dus si a facut o entorsă dureroasă, a stat ceva timp in spital...