| 004N1cky334452Swag a întrebat:

Am și eu o întrebare mai stupidă : Buricul se poate desface sau nu mă preocupă lucrul ăsta pentru că eu am buricul în inauntru și am multe linii care sunt un pic de loc lăsate între ele și pe lângă centrul buricului am un punct de piele care cred că punctul asta de piele îmi ține buricul și când îmi curaț buricul mă tem să nu se rupă _______ Știu că nu am explicat prea bine, sorry.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu se desface.

| forgetmynutella a răspuns:

Salut!
Buricul a rezultat după ce cordonul ombilical a fost tăiat. Buricul nu are cu să se rupă, deci nu trebuie sa îți faci nici o grija. Îți pot recomanda sa îl cureți cu un bețișor de ureche si putina apa.

Mult succes!