| lucianmihai10 a întrebat:

Am și eu o întrebare puțin mai jenantă…De ce când stau pe WC normal(cel de la bloc) sunt constipat, iar când stau pe WC de la țară in ciuci nu sunt constipat? Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde vrei sa stim noi, asa te ai obisnuit pe ciuci, atunci stai lînga wc laughing

| Goete a răspuns:

Pozitia recomandata pentru a face usor treaba mare e cea pe care ai folosi-o daca ai fu un animal, adica ghemuit. Un studiu - sau cel putin unul - a demonstrat ca in aceasta pozitie (sau pe un sezut cu inaltime mica sau inaltatoare pentru picioare) poti sa elimini mai usor si mai repede.
Posibil ca la tara sa ai si alta dieta, probabil mai sanatoasa

| Brizbriz a răspuns:

Presupun ca inaltimea wc-ului
ala de la tara e in curte, nu?

| lucianmihai10 explică (pentru Brizbriz):

Da

| Brizbriz a răspuns (pentru lucianmihai10):

Atunci e clar, din pacate nu prea ai o solutie pentru inaltimea... "tronului" in afara de a gasi un vas mai inalt, care implica bataie de cap si costuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu, e o chestie mai mult psihologica, nu e o problema reale. Imagineaza-ti ca stai pe un tron și aia e laughing