| Psihiatra a întrebat:

Stau toata ziua la calculator, nu ma lovesc nicaieri si in nimic si totusi...sunt plina de vanatai. Dc? De unde apar? Picioarele imi sunt pline de vanatai. worried Are cineva vreo explicatzie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fragilitate capilara? De obicei, asta este insotita si de alte probleme ale sistemului vascular - insuficienta venoasa, etc. Ar trebui sa te ingrijesti de problema asta, intrucat foarte usor poti sa faci varice, tromboflebita sau alte boli. Sa ai grija cu alimentatia in primul rand, sa nu depasesti greutatea normala, sa faci sport, sa mergi cel putin 3 km zilnic, etc.

| Psihiatra explică:

BruNeLicious, m-ai prins! laughing ce detectiv estitongue laughing laughing am uitat sa va spun ca vanataile nu ma dor, sunt doar urate si violete... unele chiar albastre cu verde laughing

| username_8290 a răspuns:

Haha rolling on the floor) demon?straight face

nu ne-ai spus si ce faci noaptea.laughing

| Scuturici a răspuns:

Pa asa patesc si eu da la mine apar zgrieturi si i-mi curge sange daca ti-a murit un animal e posibil sa fie el daca nu cum a spus Alexandra ai vasele sensibele...eu stiu sicur ca nu sunt vasele de sange (in cazul meu). La mine in casa e ceva ciudat...la soramea cad icoanele de pe pereti si ajung la 5 metri distanta cryingcrying

| syme a răspuns:

Problema cu vânătăile tale poate fi una serioasă. Este posibil ca sistemul tău de coagulare să fie disfuncțional. Bolile posibile pot fi o mulțime, unele mai grave și altele mai puțin grave - totuși nu are rost să ne lansăm în speculații care să te sperie.
Cel mai indicat este să consulți cât mai repede un medic hematolog. Orice problemă de coagulare, dacă este amânată destul de mult, va duce la complicații (și acestea, mai grave și mai puțin grave). Așa că spre binele tău, consultă cât de repede un medic.

| Alexandra_7209 a răspuns:

Daca vanataile apar asa, din senin inseamna ca vasele tale de sange sunt foarte fragile si se sparg usor.ar trebui sa consulti un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luati-va o viata doamne...

| tibidarkman a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar du-te repede la biserica sau la popa.Vanataile tale provin de la o fantoma sau demon. Vorbesc SEERIOS!